Akcesoria i gadżety erotyczne

Jaki wibrator wybrać?

wibratory

Jaki wibrator wybrać na początek? Jest to chyba pytanie, z którym w sklepach z zabawkami erotycznymi można się spotkać najczęściej. Aktualnie mamy mnogość różnorodnych zabawek, dlatego kontrowersja wokół erotyki zaczęła trochę opadać. Coraz więcej osób decyduje się na urozmaicenie swojego życia erotycznego za pomocą wibratorów, stymulatorów lub masturbatorów. Jednak co będzie najlepsze na początek?

Podstawowe kryterium – materiał

Na szczęście większość producentów zrezygnowała już z wytwarzania gadżetów żelowych, które nie były najlepszym i najbezpieczniejszym wyborem. Aktualnie na rynku króluje silikon, tworzywo ABS, szkło noro krzemowe oraz stal. Najważniejszą ich cechą jest to, że są w pełni nieporowate oraz hipoalergiczne. Oznacza to, że w powierzchnię zabawki nie będą wnikać zanieczyszczenia czy też wilgoć, które mogą następnie wywoływać infekcje oraz podrażnienia.

Silikon będzie materiałem miękkim oraz elastycznym, będzie dopasowywać się do anatomii, dzięki czemu jest niezwykle komfortowy w użytkowaniu. Tworzywo ABS, stal oraz szkło należą do materiałów twardych. Będą zapewniać często dużo bardziej intensywne doznania niż silikon, natomiast trochę delikatniej przenoszą wibracje.

Dużym plusem szkła oraz stali jest to, że pozwalają na zabawę temperaturą. Można je ochładzać lub podgrzewać w wodzie, co również pozwoli na znaczne urozmaicenie doznań.

Odpowiedni rozmiar

W przypadku gadżetów mamy pełen przekrój gadżetów – od mniejszych, poręcznych stymulatorów zewnętrznych przez średniej wielkości wibratory, po bardzo duże dilda.

Tak naprawdę kwestia rozmiaru jest bardzo indywidualna i zależy wyłącznie od Waszych potrzeb. Najbardziej popularne są najbardziej standardowe wielkości, które przypominają rozmiarem penisa. Każdy w tym przypadku znajdzie coś dla siebie. Najlepszym rozwiązaniem jest przejść się do sex shopu i przejrzeć dostępne produkty.

Jaki rodzaj stymulacji lubisz?

Czy wolicie stymulację łechtaczki oraz warg sromowych, penetrację czy to i to jednocześnie. Do stymulacji zewnętrznej świetnie sprawdzą się stymulatory bezdotykowe, duże masażery lub niewielkie, punktowe stymulatory. Do penetracji idealne będą trochę większe wibratory, pulsatory lub dilda. Możecie znaleźć produkty z różnymi wypustkami, które będą dodatkowo stymulować łechtaczkę lub wejście do pochwy, będą mieć różne kształty, które idealnie dopasują się do Twojej anatomii.

Wibratory będą mieć przeważnie bardzo różnorodne tryby – mogą mieć rytm stały lub pulsacyjny, delikatniejszy i mocniejszy. Przeważnie produkty zasilane kablem USB są mocniejsze, a ich wibracje są bardziej głębokie i rezonujące. Gadżety zasilane bateriami częściej są delikatne i bardziej „płytkie”, jednak również znajdują one swoich zwolenników.

Oprócz tego na rynku możecie znaleźć gadżety, które wykonują ruchy posuwisto-zwrotne, rotacyjne, posiadają możliwość ogrzewania, zasysania lub pulsowania. Aktualnie możliwości są praktycznie nieograniczone. Jeżeli nie jesteście fanami wibracji, to nie martwcie się –  możecie wybrać dilda, które  sprawdzą się świetnie do penetracji, bez zapewniania dodatkowych wibracji lub innych ruchów.

Jeżeli dalej zastanawiacie się jaki wibrator wybrać na początek, to szeroki wybór zabawek możecie znaleźć TUTAJ

 

 

 

Dodaj komentarz